Autor:

z..

Utworzono:

09.04.2015

Z nadziejami na kolejne ligowe punkty nasza drużyna wybrała się w sobotnie popołudnie do Goleszowa,aby rozegrać mecz z tamtejszym LKS-em.Tradycyjnie już mecz w Goleszowie nie zebrał na trybunach licznej publiczności ,a wśród 35(!) kibiców liczebną przewagę mieli zwolennicy naszego zespołu.
Na początku spotkania trochę przysnęliśmy,czego efektem była szybka bramka dla gospodarzy.Już w drugiej minucie wynik otwiera Rafał Franek i przegrywamy 1:0.
Po utracie tej trochę przypadkowej bramki nasz zespół zdołał się jednak stopniowo otrząsnąć i zaczął się wyrównany bój w środku pola.Ze względu na nie najlepszy stan murawy(boisko było grząskie i nierówne),akcje obu zespołów były dość chaotyczne,dużo niedokładnych podań i strat z obu stron nie dawało większych nadziei na dobre widowisko.Jednak z tego chaosu wyłoniła się akcja ,która dała nam wyrównanie.W 25 min. piłkę otrzymuje na lewym skrzydle Tomek Śleziona i po minięciu obrońcy zwodem do środka oddaje mocny,płaski strzał,nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.Jest 1:1.
Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie,nie zmienił się także wynik meczu.Zdarzyła się niestety kontuzja naszego obrońcy,Grzegorza Kałuży,który już przed przerwą musiał opuścić boisko.To duży cios dla i tak już zdziesiątkowanej przez kontuzje obrony.
Po przerwie wydawało się ,że możemy mieć problemy w defensywie,z powodu kontuzji Grzegorza jej zestawienie było dość eksperymentalne.Swój pierwszy mecz w karierze na pozycji stopera rozegrał Andrzej Siekierka:)
Jednak po zmianie stron gospodarze nie byli już tak groźni i tylko sporadycznie podchodzili pod naszą bramkę nie stwarzając większego zagrożenia.Z minuty na minutę nasz zespół zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę i przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.Nasze akcje nabierały tempa lecz wciąż brakowało klarownych,100-procentowych sytuacji.
Decydująca okazała się 70 minuta.Długa piłka z głębi pola,biegnący do podania Tomek Śleziona wygrywa przepychankę z obrońcą i znajdując się oko w oko z bramkarzem nie marnuje sytuacji.Prowadzimy 2:1.
Gospodarze po utracie bramki zmobilizowali się i ruszyli do przodu,czego efektem był rzut wolny z około 18 metra na wprost bramki.Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego świetnie broni rozgrywający kolejne znakomite zawody Irek Szpałek.
Do końca meczu goście już nie zagrozili w sposób znaczący naszej bramce,my natomiast wyprowadziliśmy kolejny,tym razem nokautujący cios.W 85 min lewym skrzydłem urwał się Mateusz Kałuża,dokładnie dośrodkował w pole karne,a ekwilibrystycznym strzałem z powietrza popisał się Tomek Śleziona,kompletując tym samym hattricka i ustalając wynik meczu na 1:3.
Kolejny ciężki mecz wyjazdowy i kolejne zwycięstwo.Znajdujemy się na znakomitym 4 miejscu w tabeli,przed nami już tylko drużyny walczące o awans do okręgówki.Powoli zaczynamy zasługiwać na miano rewelacji rundy jesiennej:)