Autor:

z..

Utworzono:

09.04.2015

W dniu dzisiejszym nasza drużyna udała się do Pogwizdowa aby powalczyć o kolejne ligowe punkty z tamtejszą Olzą.Od pierwszych minut spotkania stało się jasne że gospodarze nie ułatwią nam zadania i postawią bardzo twarde warunki.Mieliśmy mało miejsca na rozgrywanie piłki,gracze Olzy bardzo umiejętnie wybijali nas z rytmu.
w 18 minucie udało się jednak zaskoczyć rywala.Piłkę na prawym skrzydle otrzymuje Mateusz Kałuża,schodzi do środka i mocnym płaskim strzałem pokonuje bramkarza Olzy.Prowadzimy 1:0!
Gospodarze po utracie bramki ruszyli do odrabiana strat.W 25 min. po przypadkowym odbiciu od pleców naszego obrońcy napastnik Olzy znalazł się nagle w sytuacji sam na sam, lecz przegrał pojedynek z naszym bramkarzem.
5 minut później udało się jednak gospodarzom doprowadzić do wyrównania.Strzał gracza Olzy ,po drodze inny zawodnik miejscowych zmienia kierunek lotu piłki,co kompletnie myli bramkarza i jest 1:1.
Do końca pierwszej połowy niewiele się już działo pod oboma bramkami i na przerwę schodziliśmy w nie najlepszych nastrojach.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie -dużo walki,dużo niecelnych podań i chaosu oraz mało sytuacji bramkowych.
Szczęście uśmiechnęło się do nas w 80 minucie.Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłkę z najbliższej odległości pakuje głową do bramki Patryk Kiełkowski.Mamy 2:1!
Gospodarze znowu ruszyli,aby szybko odrobić straty.Mieli ku temu świetną okazję ale napastnik Olzy ,Piotr Miszczyk fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości.W odpowiedzi w 89 min wyprowadzamy wzorowy kontratak po którym Mateusz Kałuża ze spokojem wykorzystuje sytuację sam na sam i strzela swoją drugą bramkę w tym meczu,a trzecią dla naszego zespołu.3:1!
Zrezygnowani gospodarze już nic w tym meczu nie byli w stanie zdziałać i nie zagrozili już naszej bramce.Kończymy mecz zwycięstwem 3:1 i dopisujemy sobie w tabeli kolejne 3 punkty.
Podsumowując-nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej ekipy.Ale po tym właśnie poznaje się dobre drużyny,że nawet kiedy gra nie układa się najlepiej,zespół w takim meczu potrafi sięgnąć po zwycięstwo i zgarnąć 3 punkty.
Po tej kolejce utrzymujemy wysokie piąte miejsce w tabeli i zmniejszamy dystans do będących na czwartej pozycji Kończyc Wielkich do 1 pkt.