WYJAZD ZA MIEDZĘ

Przed nami już 22 kolejka skoczowskiej "Serie A".Zainauguruje ją w sobotnie popołudnie mecz w Drogomyślu,gdzie miejscowa Błyskawica podejmie naszą ekipę.

Drużyna z Drogomyśla jest wiceliderem tabeli ze stratą 3 pkt.do liderującej Spójni Zebrzydowice i wciąż ma bardzo realne szanse na awans do Ligi Okręgowej.Dorobek punktowy Błyskawicy mógł być znacznie większy,gdyby nie fatalna seria remisów.Ostatnich sześć meczów Drogomyślan to aż 5 remisów,dopiero w poprzedniej kolejce podopieczni trenera Sornata zdołali odnieść zwycięstwo,i to bardzo efektowne.Ofiarą wicelidera padła drużyna LKS Goleszów,która uległa na swoim terenie Błyskawicy aż 0:8!By myśleć o awansie,piłkarze Drogomyśla muszą jednak wygrywać bardziej regularnie i na pewno ich celem będzie zgarnięcie pewnych trzech punktów w meczu z nami.

Mimo znaczących osłabień kadrowych nasz zespół na pewno nie będzie ułatwiał zadania wiceliderowi.Potencjał ofensywny Drogomyślan jest bardzo duży ,jednak obrona wicelidera nie jest monolitem i tu należy upatrywać szansy dla naszej ekipy,szczególnie jeżeli chodzi o szybkie kontrataki.

Błyskawica jest zdecydowanym faworytem tego spotkania ,ale wiadomo,że derbowe potyczki mają swoje własne reguły.Ostatni raz oba zespoły spotkały się w Drogomyślu już dość dawno temu ,bo w sezonie 2006/2007 .Mecz zakończył się wtedy bezbramkowym remisem.Podobny wynik w sobotę jest raczej mało prawdopodobny,bo oba zespoły strzelają dużo bramek i stosunkowo dużo też tracą.W rundzie jesiennej minimalnie ulegliśmy Błyskawicy 0:1 po wyrównanym spotkaniu,czy tym razem zdołamy wywieźć z Drogomyśla zdobycz punktową?

Na pewno będzie o to bardzo trudno,szczególnie wobec licznych urazów w naszej ekipie.Trudy pierwszego A-klasowego sezonu powoli dają się naszej młodej ekipie we znaki,a stosunkowo wąska kadra nie daje naszemu szkoleniowcowi dużego pola manewru.Na pewno jednak taki mecz ,jak sobotnie derby wyzwoli w naszych zawodnikach dodatkową energię i motywację.Czy wystarczy to do osiągnięcia korzystnego wyniku?

Będziemy się o tym mogli przekonać już w sobotę.Zapraszamy wszystkich kibiców do licznego wsparcia dla naszej drużyny ,szczególnie ,że na obiekt Błyskawicy mamy przysłowiowy "rzut beretem":).Mecz rozpoczyna się o godz 17:00.Życzymy oczywiście powodzenia naszej ekipie!