Autor:

Wojciech Giza

Utworzono:

22.11.2014

Sobotnia potyczka derbowa z Kończycami Małymi pozwoliła nam dopisać kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Wynik spotkania pięknym strzałem z 20 metrów otworzyłSebastian Nowak. Na 2-0 podwyższył w ostatniej akcji meczuTomek Mrówka.
Skład Spójni:
Morcinek - Piguła, Bierski, Król, Nowak S, Nowak T, Kielkowski (85' Janiszewski), Kopiec, Paluch, Pieszka, Gieglis (65' Mrówka)

Pierwsze minuty spotkania to trzy okazje Spójni na zdobycie bramki. Sytuacji nie wykorzystali Przemek Gieglis, Maciek Pieszka oraz Przemek Paluch. Strzały albo były niecelne, albo w bramce dobrze spisał się Bartek Górczyński. Goście odpowiedzieli groźną akcją w 20 minucie spotkania. Prawą stroną urwał się Rafał Konieczny oddając celny strzał na bramkę, jednak Morcinek nie dał się w tej sytuacji pokonać. Kilka minut później Wojtek Janowski ponownie nie pokoi naszego bramkarza, lecz jego strzał mija bramkę. Chwilę później doskonałe podanie Przemka Palucha do Grzegorza Kopca, ten jednak nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kolejna akcja to składny atak Kończyc Małych zakończony bardzo mocnym strzałem, który dzielnie przyjął na siebie Piotrek Morcinek. Po tej akcji nastąpiła kilkuminutowa przerwa w grze, żeby doprowadzić do pełni sprawności naszego bramkarza. W 35 minucie spotkania bramka, której nie powstydził by się żaden piłkarz. Bramka stadiony świata. Sebastian Nowak dostaje podanie z bocznego sektora boiska ten bez zastanowienia z 20 metrów uderza na bramkę Bartka Gorczyńskiego. Piłka ląduje w bramce pajęczyna zdjęta 1-0 dla Spójni. W końcówce spotkania kolejne uderzenie zza pola karnego. Tym razem na bramkę uderza Paweł Kiełkowski, piłka minimalnie mija bramkę. W doliczonym czasie gry kolejną świetną interwencją popisuje się Piotrek Morcinek ratując Spójnię przed utratą bramki. Druga połowa w mojej ocenie mało ciekawa. Nie wiele się działo, akcji podbramkowych było bardzo mało. Goście mieli przewagę, lecz nie potrafili jej zamienić na bramkę Dopiero w ostatniej akcji meczu po naszej kontrze piłkę w bramce umieszcza Tomek Mrówka ustalając wynik spotkania na 2-0.